Soylu Otokar’ın internet mağazasında iade ve değişim şartları nelerdir?

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun’da belirtilen, müşterinin 14 gün içinde hiçbir gerekçe göstermeden ürünü iade etme hakkı dâhilinde iade ve değişim işlemleri gerçekleştirilmektedir.
İade edilecek ürünün tekrardan satışa uygun olması gerekmektedir. Ürün değişim ve iadelerinde 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’da belirtilen esaslar, müşteri memnuniyeti açısından alt sınır olarak kabul edilmektedir.

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Siparişinizi iptal etmek için Soylu Otokar’ın internet mağazasına girip üye girişi yaptıktan sonra “Siparişlerim” sayfasına gitmeniz, daha sonra iptal etmek istediğiniz siparişe tıklayarak siparişin içine girmeniz gerekmektedir. İptal/İade”ye tıklayarak açılan formu doldurmanız ve göndermeniz yeterli olacaktır.

Siparişimin iptal işlemi gerçekleşti mi?

Ürün iptal işlemi, iptal talebinizden hemen sonra yapılıp, iptal teyidi e-mail yoluyla gönderilmektedir.

Ödemesini kredi kartı ile yapmış olduğunuz siparişlerinizde; üye girişi yaptıktan sonra “Siparişlerim” sayfasından iade etmek istediğiniz siparişinizin detay sayfasına gelebilir, ürünlerin yanında bulunan iade butonuna tıklayarak, iade formuna ulaşabilirsiniz. Formdaki konu başlıklardan birini seçerek iade nedeni belirtmeniz gerekmektedir.
Siparişinizdeki ürünlerin hepsini seçerek siparişinizin tamamını iade edebileceğiniz gibi ürün ya da ürünleri seçerek parçalı iade de yapabilirsiniz.

Sepetimde bulunan ürünlerden bir ya da birkaçını iade edebilir miyim?

Parçalı iade, sepetinize bulunan bir ya da birden çok ürünü farklı zamanlarda ve farklı miktarlarda iade etmenize olanak sağlar. Sepetinizde bulunan ürünlerden bir ya da birkaçını iade etmek istediğinizde, sepetinizden çıkarmak istediğiniz ürünü seçerek iade edebilirsiniz. Parçalı ödeme ile tamamlanmış siparişlerin iadesi de parçalı iade olacaktır. Ödemede kullanılan birden fazla kredi kartı var ise önce hangi kredi kartına ödeme yapılacağı Soylu Otokar’ın inisiyatifindedir.

İade gönderdiğim sipariş için iade faturası kesmeli miyim?

Kurumsal (vergi mükellefi olan) müşterilerimizin yapacağı ürün iadelerinde Soylu Otokar tarafından kesilmiş olan irsaliyeli faturanın bir nüshasının ve iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden “Ürün Birim Fiyatı + KDV” şeklinde kesilmiş bir iade faturasının, ürünlerle birlikte belirtilen adrese gönderilmesi yasa gereği zorunludur.

İade gönderirken kargo bedeli ödeyecek miyim?

İade gönderi ücreti müşterimize aittir.

Hangi ürünlerin iadesi yapılmamaktadır?

Tüketici aşağıdaki hallerde cayma hakkını kullanamaz:
a)Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve SATICI veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
b)Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
c)Niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler, çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
d)Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
e)Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
f)Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik, kopyalanabilir yazılım ve programlar, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemelerine (toner, kartuş, şerit vb.) ilişkin sözleşmeler.
g)Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
h)Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek ve içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
i)Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.
j)Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının/jelatinin açılmamış olması ve jelatinin kontrol edilme şatına bağlıdır.
-Kopyalanabilir yazılım ve programlar hariç her türlü yazılım ve programlar,
-DVD, VCD, CD ve kasetler,
-İçinde sarf malzemesi bulunan ürünler,
-Parfüm, saat, gözlük, kozmetik gibi hijyenik ürünlerde,
-Kurulum gerektiren mobilya, bisiklet, lastik, saat, spor ürünleri, lastik ve benzeri ürünlerde.

Ödemem ne zaman iade edilecek?

İade gönderimlerinde, ürünlerin ve belgelerin tarafımıza ulaşmasından ve iadenizin onaylanmasının ardından 3 iş günü içerisinde sipariş tutarı hesabınıza ödeme yönteminizle aynı olacak şekilde iade edilmektedir. Ücret iadenizin hesabınıza yansıma süresi ise bankanızın sorumluluğundadır.

Ödemem neden iade edilmedi?

Ödeme iade sürecini bankanızla takip edebilir, bir sorun olduğunu düşünüyorsanız İletişim Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

Tutar iadem neden taksitli olarak yapılıyor?

Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin tamamı kredi kartınıza iade edilmektedir. Bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi taksitli olarak yapılmaktadır.

İade adresiniz nedir?

İvedik Merkez Sanayi Sitesi 35.Cad. No:9/A  Yenimahalle-ANKARA